20 грудня 2017 року в аудиторії № 139 для студентів бакалаврату 1-4 курсів денної форми навчання усіх спеціальностей було проведено науковий «круглий стіл» – «Твоя освітня траєкторія». На цьому заході відбулося знайомство бакалаврів із магістерськими програмами, на яких можна продовжити
навчання в інституті

Привітав бакалаврів і викладачів, присутніх на зібранні, перший заступник директора з науково-педагогічної та навчальної роботи професор, д.е.н. Сергій Володимирович Гушко. У своєму виступі він розповів про велике значення володіння студентською молоддю іноземними мовами, про «перехресний» вступ, академічну мобільність на основі подвійного диплома, можливість проходження виробничої практики за програмою Еразмус+ (на кошти Євросоюзу) в іншій країні (Польща, Болгарія, Румунія та ін.).

«Реалії життя такі, що немає сенсу агітувати вас за вивчення іноземних мов, — звернувся до бакалаврів завідувач кафедри іноземних та української мов професор Сергій Олександрович Скидан. – У нас на кафедрі працюють викладачі, які навчають студентів англійської, німецької, французької, італійської, іспанської мовам. За останні 3-4 роки наші студенти побували на стажуванні у різних країнах світу, зокрема: в Італії, США, Болгарії, Польщі, де навчались, працювали й отримали гарну можливість удосконалити там іноземну мову. Головне у навчанні – це безперервність і систематичність при її вивченні».

Про важливість знань іноземних мов, щоб навчались, працювати, подорожувати, а також про комунікативний зв’язок між людьми розповіла носій англійської мови, викладач-волонтер Корпусу Миру США в Україні Мелісандра Леонардос.

Розповів про своє навчання за кордоном учасник програми «Подвійний диплом» Євгеній Шаталов.

«Я задоволений, що мав таку можливість, отримав багато нових вражень, навичок, покращив свій словниковий запас англійської мови, — сказав він. – Поринувши в середовище, де всі говорять англійською, сам краще починаєш нею говорити. Це дуже цікаво й корисно, адже виникає багато неочікуваних ситуацій і постійно треба призвичаюватись. А пройшовши цей шлях – участь у цій програмі – я отримав неоціненний досвід».

Про своє навчання у Польщі розповів присутнім Андрій Хан:

«Вже у наступному семестрі я їду до Франції, де буду продовжувати своє навчання. Якщо ти знаєш англійську мову, то навчатися набагато простіше і без проблем. Участь у цій програмі може взяти кожен бажаючий».

Як завжди, емоційним, цікавим і повчальним був виступ завідувача кафедри інформатики і прикладного програмного забезпечення, професора Олександра Семеновича Зеленського:

«Наші студенти беруть участь в олімпіадах не тільки в Україні, а й у Східній Європі. Серед економічних вузів ми зайняли друге місце. Це говорить про нашу хорошу школу: робота на смартфонах, 3D-графіка, Wep-програмування – цьому в нас надається велика увага. Тому всі наші студенти, навчаючись, уже мають роботу, деякі навіть викладають».

 

З магістерськими роботами на конференції виступили:

Станіслав Шевцов (ІПЗ-17-1м) – «Моделювання Сонячної системи та використання сплайнів при побудові тіл обертання»,

Наталя Суздаль (МЕВ-16-1м) – «Роль МВФ у формуванні світової фінансової системи»,

Аліна Бархота (ПР-17-1М) – «Проблемні аспекти участі присяжних у здійсненні правосуддя в Україні»,

Олександр Чаусов (ПТБД-16-1М) – «Формування механізму управління ефективністю підприємницької діяльності»,

Тетяна Швець (МН-16-1М) – «Удосконалення управління кадровою політикою в процесі формування системи мотивації на підприємстві»,

Кристина Нирненко (ОіОп-16-1М) – «Збалансована система показників у формуванні обліково-аналітичного забезпечення управління підприємством»,

Тетяна Алхімова (ФБС-16-2М) – «Управління зобов’язаннями банківської установи»,

Роман Собакінський (ЕК-16-1М) – «Оцінка ефективності інвестиційної діяльності ПАТ «Південний ГЗК» та перспективні напрями її забезпечення»,

Шахла Бахшалієва (ПУА-16-1М) – «Напрями удосконалення процесу мотивації праці посадових осіб місцевого самоврядування» (на прикладі Криворізької міської ради),

Влад Волобоєв (МАР-16-1М) – «Формування та підтримка лояльності споживачів до підприємства».

Наприкінці зустрічі декан юридичного факультету Катерина Павлівна Дацко подякувала всім за участь у «круглому столі» й нагадала, що в січні 2018 року буде проходити захист робіт, отож форсувати свої інтереси потрібно вже зараз.


Діляться враженнями від конференції викладачі і студенти бакалаврату

Ірина Іванівна Максимова, заступник декана факультету обліку, фінансів
та інформаційних технологій:

«Цей захід дуже важливий для розвитку наукових шкіл нашого інституту, адже кожен магістр може показати для інших свої напрацювання, здобутки, стати прикладом для бакалаврів, які захочуть вступити до магістратури».

 

Ольга Анатоліївна Ніколайчук, заступник декана факультету економіки та управління:

«Сьогодні відбувся важливий захід – презентації магістерських дипломних робіт студентів. Заходи такого характеру дають можливість студентам бакалаврату ознайомитись зі специфікою навчання в магістратурі, краще зрозуміти особливості різних спеціальностей, за якими можна навчатися в нашому інституті на магістерському рівні. Це допоможе нашим бакалаврам зробити правильний вибір спеціальності. Ми стали свідками презентації магістерських робіт – це для наших бакалаврів повинно слугувати стимулом для їхніх майбутніх наукових напрацювань. І на їхньому досвіді молодші студенти зможуть отримати корисні знання».

 

Шахла Бахшалієва, студентка 5 курсу магістратури (Публічне управління
та адміністрування):

«Сьогоднішня конференція, як мені здається, дуже важлива. З допомогою цієї конференції можна спробувати себе: виступити з доповіддю, отримати дуже цінний досвід. Я отримала позитивні враження від конференції. Мені пощастило, я збирала матеріал, будучи на практиці два місяці у виконкомі Довгинцівської міської ради, а саме у відділі управління праці та соціального захисту. Там набула я великого досвіду і зрозуміла, що дуже важливо знати психологію, володіти навичками та вмінням спілкуватися з людьми. Для цього важливо вміти вислухати їх, спробувати допомогти і зробити все можливе, щоб люди, які приходять до таких відділів, були якомога більше задоволені й отримали те, що хотіли».

 

Влад Волобоєв, студент спеціальності
МАР-16-1М:

«Загальні враження стосовно конференції є дуже позитивними, тому що ця конференція дає нам змогу проявити не тільки рівень досягнутих результатів, але й проявити себе, продемонструвати, навчитися самопрезентації, володіння собою. Взагалі, цікаво повідомляти про себе світу. Для молодшої аудиторії я порадив би, щоб вони навчилися у подальшому знати, як себе представляти, як володіти аудиторією».« Повернутися

Інформаційні партнери