Як завжди, у цей день, під звуки музики і чудовий настрій, розпочалось святкове дійство –
посвята у студенти першокурсників

— Цей день розпочинається тільки для вас, — урочисто проголошують ведучі Аня Демченко і Катя Лозівець. – Він обов’язково буде щасливим. Нове покоління інтелектуальної еліти вступає до лав  студентів найкращого вишу міста – Криворізького економічного інституту ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана».

Мов чистий білий лист – наш прапор вишу. Студент, пишайся – ти один із нас.
Тримайте прапор з гордістю і вище… До знань! До успіху! Це є мета! І це наш час!

Відкриває урочисту церемонію з приводу початку нового навчального року директор КЕІ ДВНЗ «КНЕУ імені В.Гетьмана» д.е.н., професор Андрій Валерійович Шайкан. Він щиро привітав першокурсників, їхніх батьків, співробітників і викладачів. У своїй короткій та емоційній промові він побажав усім добра:

— Хай всім щастить! Хай всім буде добре! Слава Україні!

Ведучі ознайомили присутніх з адміністрацією інституту, деканами, заступниками деканів, головою профспілкового комітету, студентами-активістами з РСС. Вперше голови студрад факультетів, вписавши свою сторінку в історію КЕІ, передали естафету наймолодшим, щоб вони продовжили її.

Цікавими і змістовними були звернення гостей, які нині займають високі посади, до першокурсників. Наш випускник, Андрій Богданов, звернуся до всіх із побажаннями успіхів, наснаги, попутного вітру, незламності та загартування духу. В той же час він наголосив, що не слід забувати про історію вузу, про тих, хто створював її.

— Будь-які спогади про Альма матер настільки теплі, майже такі самі, як про батьків і дітей. Треба бути цілеспрямованим, гнучким, незламним і розуміти ті  зміни, які є навколо нас, — доповнив він.  А ще зазначив, що саме Криворізький економічний інститут вчить не ЩО робити, а ЯК робити.  Вчить приймати рішення вже з юних років.

— Я бажаю вам присвячувати свій час не тільки навчанню, а й активній участі у соціальному житті. У вас для цього все є!

Добрі слова промовив Владислав Іванович Ямковий, викладач, юрист. Він привітав присутніх із початком нового навчального року і доповнив свій виступ словами:

— Так сталося, — сказав він, — що я представляю перший набір і перший випуск спеціальності «Правознавство» Криворізького економічного інституту (1994-1999 р.) Я залишився  в інституті викладати, тому всі ці 20 років я працював з усіма випускниками спеціальності «Правознавство». Я з упевненістю і всією відповідальністю можу сказати, що наші випускники є найкращими!

Він зазначив, що гордий тим,  що випускники КЕІ і, зокрема, юридичного факультету, представлені  в усіх професіях юридичної спеціальності.  Серед нас є адвокати, нотаріуси, судді, працівники національної поліції, прокуратури, державної виконавчої служби. Причому всі ці люди займають від нижчих до найвищих посад керівників. Багато випускників працюють в органах державної влади та місцевого самоврядування. Серед цього скликання у  Верховній Раді є й випускники нашого інституту – народні депутати.

— З гордістю можу сказати, що найвищу посаду в державі займає випускник нашого інституту й нашого юридичного факультету, — сказав Владислав Іванович.  — Я переконаний, що ви зробили правильний вибір, вступивши до КЕІ. Від вашої громадської активності буде залежати успіх і те, наскільки ви впишете своє ім’я в історію інституту.

Наснаги, успіху, удачі побажав виступаючий, але, зазначив, що головний екзамен поставить перед студентами саме життя. А викладачі зроблять навчання змістовним, цікавим, насиченим не лише теоретичними знання, а й практичними навичками.

Привітала першокурсників теж випускниця нашого інституту, Карина Душкевич, автор і ведуча на ТРК «Рудана»:

— Зовсім небагато часу минуло, як я сама була студенткою. Але ці 5 років пролетіли швидко і я можу тепер сказати: — Це був найяскравіший період у моєму житті. Тому хочу побажати всім: будьте завжди у гущавині життя, використовуйте кожну можливість брати участь у заходах, які проходять в інституті. У вас попереду дуже багато прекрасних моментів. Пробуйте все і ви зрозумієте, що таке справжнє життя.

Цікавим був виступ Микити Лісняка, магістра:

— Нас всіх називають «студвесниками». Наша місія в інституті – перетворити студентське життя у справжнє свято. Сцена – це наша найвідвідуваніша аудиторія. В неї є своя, не менш славетна історія. Повірте, вихідців із КЕІ багато: співаків, КВК-ників, ведучих, танцюристів, тих, чия кар’єра розпочиналась саме із Криворізького економічного.

Він назвав відомі всім імена наших випускників: ведучого телеканалу «ЗІК» Романа Малика, автора і ведучого Анатолія Яцечка, акторів і авторів студії «Квартал 95» та ін.

—  Та що там казати – і Президент наш! – з гордістю закінчив він свій виступ.

Микита запропонував започаткувати Музей Криворізького економічного інституту, адже перший експонат у нас вже є.

— Це – Євген Купельський, студент 1-го курсу. Проте експонатом є не сам Євген, а його костюм. Йому пощастило – це костюм Володимира Зеленського із серіалу «Слуга народу».

Після всіх урочистостей в актовій залі інституту відбулася зустріч з Наталею Щетініною, керівником проекту «Школа муніципального лідерства». Вона, представивши цей проект, зокрема, сказала:

— Я представляю громадську організацію «Криворізька фундація майбутнього». Про що ця школа? Це формування спільноти лідерів. Будь-якої сфери і будь-якого віку. Наша фундація створена нещодавно, всього 9 місяців ми працюємо, але ми дуже активні, є вже певні напрацювання. А зараз це один із проектів, який ми дуже довго плекали і довго про нього мріяли. Ми сподіваємось, що цей проект буде знаковим для міста Кривого Рогу. Тож запрошуємо студентів до співпраці. Активних, вольових, які бажають змінювати місто і які мають власне бачення, свою стратегію. Будемо дуже раді цій співпраці.

Діляться своїми думками і враженнями студенти-першокурсники

Денис Тухто, першокурсник ФОФІТу:

— У перший день перебування в інституті мені все дуже сподобалося, — говорить він. – Я дуже хотів вступити на цю спеціальність – інженерія. Дуже хотів побачити батька Президента України Володимира Зеленського і я його побачив, ми навіть із ним сфотографувались. Дуже яскраві враження це справило на мене. А сама посвята в студенти – це неймовірно, аж мороз по шкірі, коли вносили Прапор інституту, співали Гімн України і вічну пісню про студентів.

Дар’я Кушнаренко, першокурсниця ІПЗ:

— Ще до сьогоднішнього посвячення в студенти ми вже познайомилися на турбазі зі своїми одногрупниками, викладачами та керівництвом вузу, — говорить вона. — Ми всі познайомилися у неформальній обстановці. Ну, а сьогодні у нас перший день в інституті. Досить емоційно, насичено пройшов він.

Яна Безкровна, першокурсниця ІПЗ:

— Я вже знаю майже всіх зі свої групи. Мені дуже сподобалась ця ідея – спочатку у неформальній обстановці, а потім уже почнуться заняття. Отже, не довелось розгублюватися, шукаючи своїх, бо вже ми познайомились. Враження від свята хороші.

Мама і бабуся Ілони Валійової прийшли привітати свою донечку і онучку з початком її дорослого життя. Вони хвилюються за свою дівчинку і радіють її успіхові і, зокрема, вступу до інституту.

— Ілоні подобається вивчення економіки та вивчення іноземних мов. Сподіваюсь, що потрібні в житті знання вона отримає саме тут, — говорить мама Оксана Анатоліївна Валійова. — У нас ще одна дівчинка підростає, але вона вчиться ще в п’ятому класі.

Додає бабуся Ілони, Людмила Олексіївна Зеленіна:

— Ми дуже радіємо за Ілону, гордимося її успіхами. Вона буде вивчати в інституті міжнародні відносини. Ілона довго вибирала, куди вступати, і все ж наважилася і цим, я бачу, гордиться. Ми завжди раді її підтримувати. Сьогодні ми були на посвяті в студенти. Діти так урочисто стояли, коли звучав Гімн України. Було дуже приємно і брало за душу – за їхню повагу до Гімну і до Прапора. За ними майбутнє. А ще приємно, як колишні студенти з великою повагою говорять про рідний вуз – і це додає віри у правильність вибору нашої дівчинки.

Після урочистостей першокурсники розділились по факультетах і вже більш детально познайомилися
зі своїми керівниками, з подальшими планами і діями та розкладом занять, адже вже завтра їм бігти
на пари, бо розпочинається справжнє студентське життя, з його лекціями, практичними
заняттями, курсовими й т.ін.

І, наостанок, як мріялось багатьом нашим першокурсникам, спільне фото з Олександром Семеновичем Зеленським, батьком Президента України Володимира Зеленського!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 « Повернутися

Інформаційні партнери