Щорічно 1 червня в Україні проводяться різні розважальні та соціальні заходи, присвячені дітям.

Про необхідність захисту дітей заговорили ще на початку ХХ століття. 26 листопада 1924 року П’ятою Асамблеєю Ліги Націй у Женеві була прийнята Женевська декларація прав дитини. Вона складалася з п’яти основних положень, спрямованих, зокрема, на протидію дитячій праці й рабству, торгівлі дітьми, проституції неповнолітніх. Документ закликав керуватися положеннями декларації для захисту дітей та покращення їх добробуту.

1 червня 1925 року в Женеві відбулася перша міжнародна конференція, у ході якої обговорювалися проблеми дітей. Цілком імовірно, що це й підштовхнуло в подальшому відзначати День захисту дітей саме 1 червня. Офіційне ж рішення заснувати Міжнародний день захисту дітей було ухвалене в листопаді 1949 року конгресом Міжнародної демократичної федерації жінок, і вже в 1950 році 1 червня було відзначено перший День захисту дітей.

День захисту дітей в Україні є національним святом, який покликаний привернути увагу громадськості до проблем дітей. В Україні День захисту дітей був створений Указом президента №568/98 від 30 травня 1998 року «Про день захисту дітей». З того моменту в Україні 1 червня стало офіційним Днем захисту дітей. Україна за роки незалежності ухвалила законодавство з охорони дітей, яке відповідає європейським стандартам і Конвенції ООН з прав дитини.

Цього дня у парку Богдана Хмельницького з дітлахами зустрічались і спілкувалися викладачі та студенти Криворізького економічного..

Розповідає Ліка Данелія, студентка 5 курсу:

«Сьогодні ми зібралися всі разом 1 червня у парку Богдана Хмельницького в День захисту дітей. Від нашого інституту є дві локації: це екологічна і юридична. Від екологічної локації виступають студенти факультету менеджменту, а від юридичного – студенти-юристи.  Саме в цей день – в День захисту дітей – ми хочемо донести до малечі і їхніх батьків, що вони є вільними у своїх правах та щоб уміли керувати ними. Також від нашої локації ми хочемо розказати дітям про їхні права і підготували для них такі квести, де вони зможуть розмалювати  своє життя, яким вони його бачать – яскравими кольорами. Ми підготували для дорослих пам’ятки, де розписані саме права та чим вони керуються».« Повернутися

Інформаційні партнери