Вітаємо, друзі! Отже, сьогодні третій день нашої програми в Ізраїлі

Його можна назвати днем діалогу та духовності, оскільки мали цікаві зустрічі з представниками інституцій, що безпосередньо впливають на освіту в країні: Радою освіти Ізраїлю, Mashav — агенцією при МЗС Ізраїлю, Міністерством Науки Ізраїлю, а також відвідали перлину світової історії — древній Єрусалим ✡️✝️☪️

Отож, коротко:

Рада освіти Ізраїлю – це державний орган, що займається усіма освітніми питаннями та є буфером між урядом і освітніми закладами.

Трохи цифр:

В Ізраїлі налічується близько 310000 тисячі студентів у 62 закладах освіти. З них всього 9 — це університети і 53 — коледжі. На проведення наукових досліджень при цих закладах Ізраїль виділяє приблизно 4,5% від свого ВВП. Ось чому це країна інновацій і технологій.

Зараз в Ізраїлі навчається 10000 іноземних студентів, більшість з яких: студенти-учасники короткотермінових програм обміну;  студенти, яких запросили для участі у наукових розробках і дослідженнях.

Також, представник ради розповіла, що ізраїльські студенти мають дуже сильний інтерес навчатися за кордоном (дані дослідження), відтак вони запрошують українські ЗВО давати свої пропозиції. Але тут важливо наступне: середньостатистичний вік студента в Ізраїлі — 22-23 роки (18 — 21 років вони служать в армії, далі, як правило, ще 1-2 роки «gap year»), тож для них ідеальний варіант — скорочені програми навчання.

Mashav – агенція, що заснована Голдою Меєр та існує вже 60 років. Основні напрямки, що знаходяться на їх контролі: сільське господарство; освіта (в тому числі STEM);  робота з молоддю; гендерні питання;  соціальні питання;  робота на виконання Цілей Сталого Розвитку ООН.

Агенція веде низку проектів, тренінгів і курсів у рамках своїх напрямків роботи. Цікавим є те, що вже декілька років Mashav проводить 20-денні тренінги в Ізраїлі для викладачів ЗВО з «Innovative models of teaching». Українські викладачі також активно долучаються. Отже, це чудова можливість – стати стипендіатом й отримати такий досвід!

Можливості є і для науковців! Представники Міністерства Науки Ізраїлю розповіли, що також активно працюють на міжнародній арені, в тому числі і з Україною. Наразі, вони ведуть пітчинг наукових дослідницьких проектів у галузях «Фізика та математика» і «Історична спадщина єврейського народу». З України отримано 17 заявок. Переможців буде, загалом, 4 і їх оголосять у вересні.

Завтра у нас останній день програми – і це буде низка візитів в університети.
Отож, чекайте на новий пост.

Центр розвитку корпоративної соціальної відповідальності.« Повернутися

Інформаційні партнери