3 квітня в Криворізькому економічному інституті  відбулася презентація проекту екологічного простору «Green power of the university» і тренінг із питань роздільного збирання сміття. Цей проект спрямований на формування екологічної свідомості у студентів і викладачів та відповідального ставлення до навколишнього середовища. Екопрограма передбачає збір чистих пластикових пляшок, тетрапаків, жестяних банок і макулатури.

Студенти факультету економіки та управління й викладачі кафедри маркетингу розповіли про важливість роздільного збирання сміття. Навели приклади західних країх, в яких вже давно практикують роздрібне збирання сміття. Студенти мали змогу дізнатися  про найбільш успішні світові приклади розумного поводження з відходами. В Індії, Швеції, Польщі, Німеччині, Австрії переробляють сміття й отримують електроенергію, сировину для виробництва тощо. Наприклад, у Британії перетворюють харчові відходи в енергію.  Індія відома своєю складною ситуацією з відходами, особливо пластиком. Можливо, саме тому в країні народжуються несподівані ідеї. Індійський професор  винайшов новий спосіб використання пластику. Тепер в Індії перероблений пластик використовують як матеріал для будівництва доріг. Цікаво, що за індійською технології з пластикових відходів у конструкції дороги можна замінити близько 15% бітуму.

Студентка групи МН-15-1 Вікторія Коцуба розповіла про  Закон України «Про відходи», який діє в Україні з 1 січня 2018 року. Аудиторії було представлено відео, як в Україні цей закон діє на практиці. Прикладом став звичайний чоловік з міста Луцька, який не тільки допоміг навколишньому середовищу, а й за рік зміг заробити 1091 грн. тільки за те, що правильно й раціонально сортував сміття.

Вікторія Василівна Ніколаєва, старший викладач кафедри маркетингу, поділилася власним досвідом щодо роздільного збирання сміття. З грудня минулого року вона разом з іншими мешканцями свого житлового будинку почали перетворювати відходи в доходи, організували роздільний їх збір. Вікторія Василівна привітала студентство нашого інституту з такою важливою і актуальною для нашого міста, і для нашої країни, ініціативою. Треба починати з себе і зараз. Наприклад, як це зробив  успішний адвокат  з Індії Афроз Шах, врятувавши пляж від сміття. Вже  за 86 тижнів Афроз разом із добровольцями прибрав 5,4 мільйона кілограмів сміття з пляжу.

Представники РСС підготували імпровізовані урни і наочно продемонстрували, яким чином треба розділяти відходи.

Запрошуємо  до співпраці ЗПП «Чисте місто» і чекаємо на зустріч з Ольгою Костіною. Якщо Ви бажаєте приєднатися до нашої ініціативи або отримати консультацію щодо роздільного збирання сміття в інституті — звертайтеся за телефоном: 0678425698 (Вікторія) або пишіть на пошту greenpower.university@gmail.com

Підготувала матеріал Анастасія Бруханська.

 

Говорить Вікторія Василівна Ніколаєва, старший викладач кафедри маркетингу:

«Сьогодні стартував проект  «GREEN POWER OF THE UNIVERSITY». І ми хочемо, щоб Криворізький економічний інститут виступив партнером цих проектів і взяв участь у проекті «Чисте місто» разом з іншими школами, які є в нашому місті. Ми започатковуємо цю справу і хочемо брати участь і робити наш Кривий Ріг красивим, зеленим і гарним».

Студентка групи МАР-14-1 Анастасія Бруханська розповіла про свої враження щодо сортування сміття в Польщі:

«Кожен мешканець свідомо розділяє сміття, причому поляки це роблять не тільки тому, що вийшов закон і слід його виконувати, а тому що усвідомлюють важливість проблеми.

Цей проведений сьогодні  захід дуже важливий не тільки для кожного студента, а й для кожного мешканця міста. Оскільки наше місто є не найкраще в екологічному плані, тому це дуже важливо для економіки і для екології, а також просто для елементарної гігієни. Якщо ми цього не будемо робити, то хто? Потрібно починати з себе».

Вікторія Коцуба, студентка групи МН-15-1:

«Кожен з нас може внести свій вклад для поліпшення екології нашого міста. До того ж, можна заробляти гроші на смітті. Папір, картон, органіка, батарейки, пляшки, кришечки від них – все це знадобиться для реалізації нашого проекту «Сортуй. Збирай. Обмінюй». Щоб уже сьогодні розпочати цю роботу, ми підготували невеликі контейнери, які розташували у приміщенні інституту на першому поверсі. Ми закликаємо всіх приєднуватися до нас».

Наталя Орел, студентка 1-го курсу МЕН-17-1:

«Сміття – це не тільки сміття, а з нього можна заробляти гроші. Так, це виходить невелика сума, але ж, погодьтеся, її можна компенсувати, скажімо так, за проїзд у транспорті. Як для мене (я живу на Інгульці) це важливо.  3-4 здані пляшки – і вже я, вважай, безкоштовно проїхала в трамваї, а назбиравши пляшки – отримала за це чашечку кави. До того ж, скільки у нас лишається використаного вже паперу вдома із курсових, контрольних – це теж знадобиться. Нам же жити у Кривбасі і хай він буде чистим!»« Повернутися

Інформаційні партнери