5 грудня у Криворізькому економічному інституті було проведено семінар «Аналіз стану дотримання прав людини у місті Кривому Розі за підсумками роботи ГО «Громадське міське правозахисне товариство», практикуючих адвокатів, юридичної клініки КЕІ КНЕУ імені Вадима Гетьмана та 1-го Центру надання безоплатної вторинної правової допомоги»

Розпочав захід відомий у місті правозахисник Микола Іванович Коробко. Він детально зупинився на правових реформах законодавства 2016 і 2018 років.

Діляться враженням учасники «круглого столу»

— Я громадський активіст, — говорить Леонід Аркадійович Багашвілі. — Організація наша зветься «Справедлива позиція». Функціонує вона вже п’ять років, але, на жаль,  не дуже жваво. Завжди я чекаю на перегляд фільмів фестивалю Docudays UA, що проходить нині. Бачу в ньому великий сенс. Велику користь у ньому бачу. Свідомість сучасного українського громадянина розривається десь між тим, як має бути, і тим, як має бути насправді, і як написано в законах і кодексах. Чесно кажучи, останні два-три роки не надають мені особливого ентузіазму правозахисні діяльності в нашій країні. Успіхів маємо небагато. І не так через  важкість порушень, а через їхню кількість. Людина залишилася без захисту в звичайних побутових питаннях.  Тому я дуже й дуже сподіваюсь, що все зміниться: не всі молоді люди поїдуть до Польщі чи в інші країни, що хтось закінчить юрфак і буде надавати кваліфіковану допомогу, і таки здолає систему. Не за день, не за час таке здійсниться, але здійсниться. Я їм дуже бажаю, аби вони здолали цю систему і ще – аби того досвіду, який є у мене є, у них не було.

Наталя Кожем’яка, начальник відділу правопросвітництва Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

— «Круглий стіл»,  під час якого беруть участь і правозахисники, у яких є величезний досвід, і практикуючі адвокати, і студенти, – це дуже добре. Підростаюче покоління, наші студенти, на яких ми дуже сподіваємось. Вони беруть активну участь у правопросвітницькій діяльності і в роботі юридичної клініки, вони висловлюють свою думку, вчаться виступати, як-то кажуть, мають рацію. Ми всі тут разом об’єднуємось для того, щоб ці студенти отримали від нас необхідний досвід, знання, для того, щоб вони виросли правозахисниками, адвокатами, юристами, щоб вони цінували право і несли його в народ. Ми поки що мало чого можемо змінити, а вони вже нове покоління, яке виросло в незалежній Україні. І їм буде це по плечу. Ми їм просто даємо свої знання для того, щоб вони розвивались. У мене є таке сподівання: навіть не на завтра, а на післязавтра, а працюємо ми для них сьогодні – ось що ми можемо для них зробити.

Анатолій Пилипович Галіченко, юрист:

— Те, що зараз розглядається на семінарі, повинно бути не тільки отут, воно повинно проводиться в усіх районах, школах, інститутах… педагогічних, економічних, технічних. Хоч там і не юристи, і не громадські діячі, а там випускаються люди, які в майбутньому будуть керувати хто підприємствами, хто інституціями різного характеру, тому вони повинні вміти знаходити закони в законодавстві і вміти ними уміло користуватися, коментувати їх чи то в суді, чи на практиці, чи на своєму підприємстві. Тому такі «круглі столи» повинні проводитися всюди і частіше. І не треба лякатися, що зараз багато недосконалостей у нашій державі. Нехай студенти знають про все це. Те, що зараз відбувається в державі, в містах і в душах людей, можна порівняти з каламутною водою весняної річки, де звідусіль стікаються струмки, такі ж мутні… Але вода спаде, настане весна, і вона стане прозорою і чистою. Як кажуть у народі: все перемелеться – мука буде. Добре, що в нас усе це відбувається. Все йде по волі Бога. Як сказано в молитві оптинських старців, що все, що відбувається, треба зустрічати з душевним спокоєм. Бог дає такі випробування, які людина може витримати.

— На мою думку, це був дуже цікавий захід, проведений разом зі студентами людей старшого покоління. Мені дуже сподобалося, як виступали і студенти, і досвідчені люди. Правоосвіта пройшла з великою користю і дуже чудово, — зазначив Рустам Зарецький, студент 2-го курсу юридичного факультету.

— Студенти продемонстрували високий рівень знань і нестандартний підхід до розуміння прав людини в умовах воєнного стану, — підвела підсумок декан юридичного факультету Катерина Павлівна Дацко.

На фото: студенти-клініцисти юридичної клініки на обговоренні питань дотримання прав людини в м. Кривому Розі.



« Повернутися





Інформаційні партнери