7 листопада в лаунж-зоні КЕІ відбувся психологічний тренінг
«Я та моя унікальність»

 Модератор: Ігор Григорович Іващенко, практикуючий психолог, керівник Центру медитації та гармонійного розвитку людини «Діалог». Організатори – Центр психологічної допомоги та соціальної адаптації КЕІ ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», кафедра соціальних та гуманітарних наук (завідувач Лілія Миколаївна Михайленко).

***

Як навчитися керувати своїми емоціями? Як себе зорієнтувати у просторі хаосу? Як розвивати свою харизму? Що веде людину до щастя?

Ці та багато інших питань розглянули сьогодні на тренінгу. Багато корисного почерпнули для себе слухачі.  Ключем до дії стало – ми всі своїми діями, своїми думками змінюємо реальність.

Що для цього потрібно знати? А для цього потрібно навчитися бачити і спостерігати за собою і світом. Там, де увага, там і енергія, а де енергія, там і достаток. Великий шлях розпочинається з маленького кроку. Але перепоною можуть стати відсутність віри, а також страх, хвилювання і лінь.

Всі ми знаємо, що перешкоди треба долати, щоб змінювати картину світу. А для цього потрібні дія і вірне формування думки.

Ось кількома такими словами можна сформувати тему і зміст сьогоднішнього тренінгу.

— Насправді, мета цього тренінгу «Я та моя унікальність» – це, фактично, заняття для того, щоб розкрити свою унікальність, свою харизму, свої можливості, неординарність свою, — говорить психолог Ігор Григорович Іващенко. – Цей тренінг взятий із великого курсу «Горизонти життя» (12 горизонтів життя, які ми переборюємо). Фактично, цей тренінг структурує наш простір, нашу свідомість, почуття, емоції, він дисциплінує і організовує все навколо. Тобто, існує кілька важливих правил: перебувати тут і зараз, жити в радості і любові, дарувати радість і любов іншим людям.

Це дуже важливий аспект і всі дії слід робити лише в цьому стані. Слід розуміти, що кожна людина вільна і її свобода виявляється через відповідальність, бо фундамент свободи – це відповідальність.  Чим більше ми беремо на себе відповідальності, тим більше свободи ми отримуємо. І саме цей курс налаштований на те, щоб кожен зрозумів, що чим більше ти відповідальний, тим більше ти маєш. Безвідповідальні більше втрачають.

Є ще один важливий фактор: не допомагай, якщо тебе не попросили. Але якщо ти хочеш допомогти, то повинен так запропонувати свою допомогу, що людина відчує і сама попросить про це. Це мистецтво діалогу. Це дає нам можливість діяти правильно. І це – уміння слухати і чути. Тобто, слухаєш аудиторію, значить, і говори мовою аудиторії. 

Далі – аспект полягає в тім, що треба зрозуміти і перебороти свої страхи і не боятися змін. У китайській мові ієрогліфа «проблема» немає. Він пишеться двома ієрогліфами, які показують проблеми і можливості. Тобто слід переводити проблеми у ранг знань.

— Проблемну ситуацію завжди треба розглядати з точки зору, які можливості вона надає, і використовувати студентам і викладачам у процесі навчання, — додає завідувач кафедри Лілія Миколаївна Михайленко.

— Цей курс розрахований на всіх: від мала до велика, — продовжує розмову Ігор Григорович. — У мене навчаються люди, які ведуть серйозний бізнес. Але я їм даю інформацію на тому рівні, який вони розуміють. Тобто завжди слід говорити на мові співбесідника. Тоді ми переборюємо труднощі і виходимо на нормальну діяльність. Влада, гроші – це вже як наслідок. Але слід пам’ятати, що це свідома робота над самим собою. Кожен для себе повинен відповісти на питання: що треба робити, з ким треба робити, коли, як часто і для чого.

Говорить Софія Тищенко, студентка 1-го курсу (спеціальність «Міжнародні відносини»):

— Мені дуже сподобався цей психологічний тренінг.  Для себе я відкрила багато нового, зрозуміла, що потрібно знайти, перш за все, гармонію у собі. Я хочу відвідувати й наступні тренінги. Після сьогоднішньої лекції я для себе зрозуміла багато нових і важливих моментів і визначила свої цілі.

Заплановано й надалі проводити такі тренінги на різну тематику. Слідкуйте за оголошеннями і запрошуємо всіх, хто хоче пізнавати себе і світ.« Повернутися

Інформаційні партнери