З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи. І хоч цього разу, щоб приурочити його до Євробачення, у Києві було вже проведено це свято, але відзначає його Кривий Ріг 20 травня

«У ці дні Європа та Європейський Союз на вустах і в думках практично у кожного українця. В останні тижні Україна жила святом Євробачення, гостинно приймаючи десятки тисяч гостей з усіх закутків європейського континенту. Ми вийшли на фінішну пряму багаторічного безвізового марафону. Успішно і вільно торгуємо з Євросоюзом. Солідарним і єдиним фронтом стоїмо на варті світового правопорядку та протидії російській агресії проти вільних демократичних європейських народів. Зі святом Європи тебе, величний український європейський народе!», — сказав, вітаючи українців з Днем Європи, Президент України П.П. Порошенко.

До речі, у 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхньотисянській угловині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи. Координати цього географічного центру Європи: 47°563; північної широти і 24°1130 східної довготи. Отже, за всіма показниками, ми і є Європа. А ще: перший університет у Східній Європі був саме в Україні і називався Острозька академія, перша конституція була написана Пилипом Орликом. Ми були і назавжди є центром Європи.

Викладачами кафедри іноземних та української мови цими днями було проведено бесіди зі студентами, дискусії, переглянуто відеофільми та випущено дві стінгазети до Дня Європи в Україні. Студенти охоче взяли участь у цих свякових заходах.

Сергій Скидан, професор.« Повернутися

Інформаційні партнери