Вітаємо із загальнодержавним святом – Днем Конституції України!

28 червня 1996 року був прийнятий Основний Закон України. На жаль, ще не всі громадяни України вважають День Конституції важливим святом. Таке ставлення спричинено тим, що Конституція України працює не на повну силу, більшість конституційних норм і положень все ще залишаються лише деклараціями.

Всі ми прагнемо, щоб задекларовані права стали реальністю, щоб люди почували себе захищеними і впевнено дивилися у майбутнє. Коли кожен громадянин України відчує, що його життя, здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека дійсно визнані найвищою цінністю, тоді ми зможемо з гордістю заявити: «Україна стала демократичною державою».

Бажаємо, щоб у своєму конституційному розвитку наша держава завжди дотримувалась
норм і положень Основного Закону. 
Будьмо разом у процесі побудови демократичного громадянського суспільства. Слава Україні!

***

Про свято розповідає першокурсник Антон Алексанкін,  майбутній журналіст: 

— Напередодні цього дня хотілося б згадати, що перша європейська конституція в сучасному розумінні з’явилася саме в Україні. Вона була написана у 1710 р. та мала назву Пакти та Конституції прав і вольностей Війська Запорозького, проте є відомою як Конституція Пилипа Орлика (гетьмана Війська Запорозького). Тобто можна сказати, що прагнення українського народу до порядку і справедливості існувало ще з давніх часів.

У цей день відбуваються різноманітні святкування, офіційні урочистості і зібрання, проводяться наукові конференції, мистецькі заходи тощо. Але деякі події на честь цього свята сталися вже сьогодні. Виконавчий комітет ради Центрально-Міського району привітав усіх криворіжців із Днем Конституції на його офіційному сайті і запросив їх на міське урочисте покладання квітів. Тому 27 червня об 11:00 год. відбулося покладання квітів до пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку.« Повернутися

Інформаційні партнери