Цього року в нашому інституті вперше проходив захист дипломної роботи англійською мовою. 14 червня разом з іншими своїми одногрупниками захищалась і п’ятикурсниця Дар’я Кірсич, але лише вона одна захищалась англійською. Співголова ДЕК професор М.П. Сагайдак, члени комісії: доцент кафедри цивільного та трудового права Н.В. Ченшова і в.о. завідувача кафедри правового регулювання економіки доцент О.А. Теличко. При захисті були присутні завідувач кафедри іноземних та ділової української мови професор С.О. Скидан і доцент цієї кафедри К.Г. Вишневська.

Даша – дуже талановита дівчина, — розповідає про студентку Кіра Георгіївна Вишневська. – Вона навчалась у моїй групі і я її знаю як старанну й наполегливу дівчину. Вона одночасно навчалася на «міжнародній економіці» і заочно на «праві». Сьогодні разом із нею я дуже хвилювалася на її захисті. Фактично захист англійською пройшов на високому рівні. Даша створила прецедент і тепер їй із двома дипломами відкрита всюди дорога. На ринку праці вона буде дуже потрібна, тому ми з усім колективом викладачів ділимося своєю радістю разом із Дашею.

Звичайно, правова лексика англійською мовою дуже складна, кожен термін має лише одне значення. Юридична англійська особлива, тому англійською мовою захищатися на юридичну тематику дуже складно. В англійському законодавстві все чітко прописане, не дозволяючи трактувати значення слова інакше чи бути двозначним, тому англійська судова система вважається найкращою у світі.

Говорить Дар’я Кірсич:

Я переповнена сьогодні емоціями. Дуже хвилююся, звичайно ж. Але я люблю англійську мову, тому мені легко нею спілкуватися. Я багато була за кордоном. Побувала у семи країнах – у Німеччині (на молодіжному форумі), навчалася в Польщі, стажувалась у Франції в Раді Європи, була в Нідерландах, Бельгії. Розмовна мова англійська для мене, можна сказати, стала вже звичною. Я маю найвищий, продвинутий, як-то кажуть, рівень знань. Мовного бар’єру в мене при спілкуванні з іноземними друзями немає. І це ще більше покращує моє знання англійської. Я люблю дивитися телепередачі, які йдуть на цій мові, і цим самим удосконалюю свою вимову. Я скажу, що дуже важливо ще й думати на цій мові, тоді проблем при її вивченні не буде.

Більше розповість про себе і свої досягнення Даша у випуску газети «Вісті з економічного…» за червень 2017.« Повернутися

Інформаційні партнери