10 грудня розпочався Всеукраїнський тиждень правових знань. Багато цікавих і корисних заходів заплановано і вже здійснюється в Криворізькому економічному інституті і в середніх навчальних закладах, де наші викладачі і студенти беруть активну участь

— Цього року тиждень права на юридичному факультеті розпочинається дуже активно. Ми запланували ряд цікавих заходів із правопросвіти, підписання меморандуму з новими партнерами, а наприкінці тижня провести Фестиваль прав людини у КЕІ, де юридичний факультет та юридична клініка є співорганізаторами. Тому слідкуйте за оголошеннями і запрошуємо усіх зацікавлених та небайждужих провести цей тиждень із нами, —  повідомила декан юридичного факультету Катерина Павлівна Дацко.

Фото із правового квесту для дітей

Тема «Права людини» поступово входить в наше життя і стає більш зрозумілою. У Кривому Розі є немало ініціатив, які покликані донести людям важливість прав та їх захисту. Правопросвітництво, доступна безоплатна правова допомога, громадянська освіта, освіта у сфері прав людини — це все складові одного процесу — підвищення рівня правової свідомості, позбавлення від нігілізму, освоєння людьми правових інструментів для вирішення своїх проблем.

Для того, щоб прикути увагу суспільства і дати можливість дізнатись про різні ініціативи, почути думки експертів-криворіжців та наших колег з інших міст і проводиться Фестиваль прав людини у Кривому Розі.

Його співорганізатори одночасно багато різних організацій:

Перший криворізький центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
КЕІ КНЕУ імені Вадима Гетьмана.
Юридична клініка КЕІ.
Об’єднання відповідальних громадян.
Школа 111 — територія дитинства.
ГО «Основи свідомості».
Благодійна організація «БТ «Шанс».
Українська асоціація студентів — UAS.
ГО «RedHub».
Координатор марафону написання листів Amnesty International UkraineОлександр Богун
Фонд «Профессиональное Развитие».

Гості фестивалюПравозахисна група «СIЧ».  Український інститут з прав людини.

У нас одна спільна ідея — вчити людей свої права захищати, плекати культуру правозахисту. Тому запрошуємо 15 грудня о 12.00 у приміщення Криворізького економічного інституту за адресою: вул.Медична, 16 (кінцева станція швидкісного), де криворіжці зможуть побачити:

▶Фотовиставку про права людини від Об’єднання відповідальних громадян.
▶Виставку соціального плакату «Я маю право!»

Також можна взяти участь у таких заходах, як:
➡Презентація діяльності організацій громадянського суспільства, правозахисних установ.
➡Форум «Права людини»: моніторинг прав людини, досвід правозахисної діяльності, права людини в освітньому процесі, громадянська освіта в школі.
➡Виступ театру одного актора AVE Осиков Павел
➡Марафон написання листів на підтримку жінок-правозахисниць від Amnesty International UK.

➡Тренінги, лекції, семінари з тем, які стосуються прав людини в різних сферах життя, а саме:

— Місцевий індекс прав людини (Місцевий індекс прав людини – це мініпроект Української Гельсінської спілки з прав людини, заснований для підтримки і ефективного розвитку реформи децентралізації в Україні. Критерієм ефективності визнано такий розвиток, що базується на засадах пріоритету прав людини в усіх сферах її взаємин з державою).

— Захист прав учасників АТО (Правозахисна група «Січ» та юрист Володимир Плетенко.
— Захист прав студентів (Українська асоціація студентів та Аліна Кузьмич).
— Діяльність юридичних клінік — юридичний факультет КЕІ та Катерина Дацко.
— Права учасників освітнього процесу Віталій Фурманюк та ГО «Основи свідомості».
— Громадянське суспільство в Україні: 27 років незалежності Сергій Бурлака.
— Школа — територія дитинства. Школа 111 — територія дитинства Олена Бублій і Світлана Берднікова.
— Доступ до публічної інформації Alexandr Komleviy.
— Національний превентивний механізм 2.0 (Олександр Комлєвий, ГО «Український інститут з прав людини»).
— Інструменти захисту прав, загальнонаціональний проект «Я МАЮ ПРАВО» Наталя Кожем’яка.

Ми вас чекаємо!
Спільними зусиллями буде організовано: 10 локацій, 6 дискусій і тренінгів, 2 виставки, «жива» бібліотека, зона безкоштовних консультацій, дитяча локація від студентів Криворізького економічного інституту

Максимум правової інформації, максимум доступності та зрозумілості, і головне — спільнота, яка об’єднана однією мрією! У рамках фестивалю працюватимуть:

Дитяча локація (якщо ви прийдете з дитиною, студенти Криворізького економічного інституту та рада студентського самоврядування КЕІ (Микита Водзянський) забезпечать приємне дозвілля і розкажуть про права дитини. Ваша дитина буде у безпеці і проведе свій час з користю, поки ви буде зайняті.

Зона «ProBono»: задай питання юристу та отримай відповіді на запитання стосовно житлово-комунальних послуг, діяльності ОСББ, реєстрації громадських організацій (Асоціація ОСББ «Місто новацій» (Денис Скворцов).

«Жива» бібліотека: цікаві історії цікавих людей, готових поділитися своїм досвідом (ГО Об’єднання відповідальних громадян).

Якщо ви хочете відвідати захід, але потребуєте інклюзивних умов, скажіть нам про це за тел. 097-27-58-148.

Вхід вільний.

Якщо є бажаючі утворити свою локацію і презентувати її (до 3 хв.) заповніть гугл-форму https://docs.google.com/…/1ZAvYtZmJJhDQU8DbhQ1L3OnsX5-…/edit

Щиро запрошуємо долучитись до нас!

 « Повернутися

Інформаційні партнери