Вранці 8 травня біля пам’ятника на честь бійців-визволителів Кривого Рогу від німецько-фашистських загарбників шостого окремого спецбатальйону зібралися школярі і студенти середніх і вищих навчальних закладів Металургійного району.

Вони поклали квіти до меморіалу і вшанували пам’ять тих, хто загинув у роки Другої Світової війни. На покладанні були присутні ветерани, представники Металургійної райради, учні шкіл №№ 66 і 15, студенти медичного і будівельного коледжей, а також студенти Криворізького економічного інституту.

Відзначимо, що 6-й окремий штурмовий стрілецький батальйон був сформований із офіцерів штрафбату, які утримувались у таборах НКВД. У 1944-м році вони брали участь у кровопролитному бою за Кривий Ріг. Таким чином їм надали можливість «доказать свою преданность Родине». Із 150-ти офіцерів у тому бою не вижив ніхто. (Відкриття пам’ятника відбулося у 2011 році).

Наталя Володимирівна Волошанюк, заступник декана факультету обліку, фінансів та інформаційних технологій:

«У нашому інституті, в тому числі й на факультеті фінансів, обліку та інформаційних технологій, велику увагу приділяють патріотичному вихованню студентів. Приділяється велика увага виховній роботі серед студентської молоді. Оскільки студенти – це майбутнє нашої держави. Це молодь, яка крокує вперед. Вона має бути розвиненою у всіх напрямках, в т.ч. й патріотичному вихованні. Вшановувати пам’ять 8 чи 9 Травня? Треба пам’ятати ці дати: 8-го Травня відзначають перемогу над фашизмом. Нарікання іде на те, що 9 Травня в радянські часи було оголошено святом. Але це, скоріш за все, не є святом, це день вшанування пам’яті тих, хто поліг за свою Батьківщину. Тому молодь повинна пам’ятати ці дні – і 8, і 9 Травня. Адже це пам’ять про тих, хто загинув у роки війни, вони поклали своє життя заради світлого майбутнього. Дуже добре, що молоде покоління вшановує цю пам’ять, приходять на такі мітинги і кладуть квіти. Треба знати, хто нам здобув свободу і мирне життя».

Олександр Мірошниченко, студент 2-го курсу, заступник голови РСС факультету обліку, фінансів та інформаційних технологій:

«Я теж так вважаю, що це є днем вшановування пам’яті тих людей, які загинули в роки Другої Світової війни.  Ми повинні збиратися так і надалі і вшановувати цих людей, бо вони поклали своє життя за те, щоб ми сьогодні жили під світлим небом, щоб у нас було гарне майбутнє. Вони хотіли як краще. Мій дід був дитиною війни. Він мені багато розповідав про те, що пережив у дитинстві,  і те, що він розповідав, перехоплювало мій подих і пробирало до глибини серця. Він був у підсобці і допомагав тим, хто воював.  Дід казав мені, що було дуже страшно, але він мужньо пережив ті часи».

Олександра Бессінна, студентка 3-го курсу:

«Сьогоднішню подію, я вважаю, потрібно пам’ятати і вшановувати. Треба пам’ятати і знати свою історію. Це не можна закреслити або забути. Від пам’яті не можна позбавлятися».

 

Студентська молодь Криворізького економічного взяла участь у мітингу біля меморіального комплексу Воїну-Переможцю на пр. Миру; вшанували пам’ять криворіжців — учасників бойових дій біля Георгіївської дзвіниці.

 

 

9 Травня у Центрально-Міському районі біля пам’ятника Невідомому солдату відбулося покладання квітів після урочистої ходи проспектом Поштовим.

 

 

 

Наталя Крюкова (центр культури і мистецтв):

«Наші дівчатка найкращі. На них завжди звертають увагу. Адже удари барабана викликають урочистий настрій, налаштовують на свято. Вони студентки від 1-го до 4-го курсу. Дівчата беруть участь у багатьох заходах, не тільки інститутських, а й міських».

Олександр Байрамов, студент 1 курсу (юридичний факультет):

«Організовано свято дуже прекрасно. Зібралася велика кількість народу, значить, люди пам’ятають про День Перемоги над фашистською Німеччиною. Дуже приємно, що зібралася така величезна кількість молоді, яка пам’ятає історію».

Софія Петрушина, студентка 3 курсу факультету економіки і управління:

«Віриться, що люди прийшли на це свято за покликом душі. Все-таки, перш за все, це данина пам’яті за наше далеке минуле. Його потрібно вивчати і знати».« Повернутися

Інформаційні партнери