Під такою назвою 10 жовтня пройшло заняття на юридичному факультеті

У кабінеті юридичної клініки, що знаходиться в навчальному корпусі № 3 на площі Визволення, відбулася досить цікава лекція-диспут, яку провели головний спеціаліст Любов Орещук і начальник відділу правопросвітництва та взаємодії із суб’єктами з надання безоплатної первинної правової допомоги Наталя Кожем’якіна з участю декана юридичного факультету Катерини Павлівни Дацко і заступника декана Наталі Андріївни Шелудякової.

Три команди – «Справедливість», «Освічена молодь» і «Споживачі» – докладали всіх зусиль, щоб передати настрій, ситуацію, можливий розв’язок будь-якої конфліктної події.

«Помилка юриста може дорого коштувати людині, — сказала студентам завідувач кафедри правового регулювання економіки Оксана Анатоліївна Теличко, яка прийшла на зустріч привітати учасників заходу. – Наш інститут започаткував юридичну освіту, створивши новий юридичний факультет. Тут кожен зможе розширити свої юридичні знання. Ми вчимося самі, навчаємо вас і вчимося у вас».

На зустріч із молоддю, студентами першого курсу юрфаку і старшокласниками СШ № 70, прийшли директори 1-го та 2-го Криворізьких місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги О.М. Юрчук і М.С. Касьян. Вони розповіли про свою роботу і запросили звертатися до них з приводу питань із правознавства.

Після проведеного заняття урочисто, в присутності всіх його учасників, було підписано тристоронній меморандум про співпрацю – першим заступником директора з науково-педагогічної і навчальної роботи, професором, д.е.н. С.В. Гушком і директорами 1-го та 2-го Криворізьких місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги О.М. Юрчуком і М.С. Касьяном.

«Ви наше майбутнє, — звернулися вони до молоді. — Ми хочемо вам допомогти у школі права. Отже, навчити вирішувати проблему ми вам допоможемо» — і додали: «Юристів багато, але хороших мало. Тож до співпраці!»

«Завдання юристів – підвищення правової свідомості людини. Тож нині у рамках загальнонаціонального проекту «Я маю право» проводиться інформаційна робота щодо інформування населення про права та конкретні алгоритми їх захисту. У своїй роботі ми застосовуємо інтерактивні методи привернення уваги молоді до теми захисту прав і правової освіти населення, — сказала у розмові Наталя Кожем’якіна. — Ми провели сьогодні інтерактивний «круглий стіл», який не лишив байдужим жодного з його учасників».

Гармонічний правопорядок і розвиток, дотримання кожним громадянином своїх прав і обов’язків, а ще – грамотність починається з кожного з нас – стало головною думкою після проведення зустрічі й підписання меморандуму.

***

«В ігровій інтерпретації дуже легко і повчально дізнаватися багато нового з юридичної практики, — говорить учасник заняття, студент 1-го курсу Олександр Байрамов. – Це заняття досить цікаве і буде корисним для звичайних людей, які не досить знають свої права. А тут на конкретній ситуації ми знайомимося з ними і своїми обов’язками. Інтерактив, живе спілкування, розіграні сценки з різних складних життєвих ситуацій, їх ймовірне розв’язання – принесло задоволення і, звичайно ж, користь».

«Мені дуже сподобалось сьогоднішнє заняття, — говорить учениця СШ № 70 Ангеліна Чорна. – Сподобалась практика. Буду тепер знати, як чинити в тій чи іншій життєвій ситуації».

 « Повернутися

Інформаційні партнери