У день 100-річчя проголошення акту злуки УНР та ЗУНР, 22 січня, криворіжці утворили «живий ланцюг» єднання

У цей день українці відзначають День Соборності України. Нагадаємо, що проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки у 1919 році. Люди вишикувалися на проспекті Поштовому і навколо пам’ятника Тарасові Шевченку, взявшись за руки, утворили ланцюг, який символізує єднання українців, та проспівали Гімн України.

На пам’ятній акції були присутні активісти, військовослужбовці, ветерани АТО, волонтери, студенти, члени сімей загиблих та всі небайдужі містяни.

Організатори акції — об’єднання громадських організацій: Координаційний Центр допомоги воїнам АТО та їхнім сім’ям, Визвольний Рух, ветерани «Азову» (з ПП «Національний корпус»), Криворізький економічний інститут — закликали криворіжців пам’ятати про ціну, яку доводиться платити за єдність та аналізувати помилки минулого. Промову виголосив отець Юрій Ільків, учасники зібрання стали навколішки, щоб вшанувати усіх борців за незалежність України, та розгорнули 100-метровий прапор України.

Не лишились осторонь цієї важливої події і студенти та викладачі Криворізького економічного інституту

Наталія Шелудякова, заступник декана юридичного факультету:

— 22 січня – це не просто дата, коли ми відзначаємо День Соборності України. Це нагадування про те, як важко давалася українству єдність і як важливо підтримувати цей дух сьогодні. Студенти і викладачі стоять пліч-о-пліч, бо для всіх нас соборність – це не просто гучне слово, а усвідомлення тяглості історичних традицій, так само, як розуміння відповідальності за долю країни тут і зараз.

Лариса Дзевицька, доцент кафедри іноземних та української мов:

— У цей святковий день ми всі сподіваємось на краще. Ми віримо в те, що наша об’єднана Україна нарешті здобуде мир, і всі наші мрії й надії збудуться: ми будемо разом і обов’язково будемо жити в мирі і щасливо.

Дмитро Гушко, першокурсник:

— Сьогодні ми зібралися на свято Соборності України. Під час заходу ми тримали стяг України і це наповнює душу трепетом. Ми маємо жовто-сині стрічечки, які додають святкового настрою. Вони символізують злуку ЗУНР і УНР, що сталася 100 років тому. Ми відчуваємо важливість цього свята для нашої держави і для нас.

Софія Тищенко, першокурсниця:

— Я вперше потрапила на такий захід. Відчувається святкова атмосфера. Тут багато військових і студентів. Отже, молодь прилучається до таких важливих подій. Неймовірна атмосфера – розгорнутий прапор, запалені вогні, урочистість моменту…

Вікторія Самойленко, керівник Координаційного Центру допомоги воїнам АТО та їхнім сім’ям:

— Незабутній День Соборності біля пам’ятника Кобзарю для громади міста! Спів Гімну України, тримання єдиного державного Прапору — саме ті найвищі святині, що єднають всіх нас, українців. Нікого не залишили байдужими духовні Слова отця Юрія Ільківа та його пророчих віршів; а також молитви Івана Талайла, Романа Бацвіна та інших священників. В кінці, як завжди, голосно лунало: «СЛАВА УКРАЇНІ»! — «ГЕРОЯМ СЛАВА»!!!

Близько тисячі людей розгорнули 100-метровий прапор держави. Представники духовенства та військові капелани вшанували пам’ять хвилиною мовчання загиблим воїнам, які протягом усього існування Української держави виборювали її соборність і незалежність. Патріоти з  Національного корпусу запалили фаєра, адже вогонь – це символ жаги до перемоги! В цей день ми повинні пам’ятати, що ціною життя наших захисників і лише об’єднавшись – ми обов’язково переможемо!« Повернутися

Інформаційні партнери