День Збройних Сил України — святковий день на честь ЗСУ. Встановлений постановою Верховної Ради України 1993 року. Відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення 1991 року Закону України
«Про Збройні Сили України»

Відзначається урочистою церемонією покладання квітів до могили Невідомого солдата, божественною літургією. У війську проходять урочисті збори, церемонія вручення державних нагород і святковий концерт. Ввечері програма свята завершується святковим феєрверком у містах-героях та містах розташування керівних центрів українського війська.
За традицією, кожен рік Президент України вітає всіх службовців української армії, відзначаючи значну роль цих людей у підтримці Україною свого незалежного статусу.

Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік Української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі до Другої світової війни. І сьогодні солдати і офіцери Збройних Сил України гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків. Не всі нині, на превеликий жаль, розуміють значення власної армії, призначення якої захищати суверенітет і незалежність держави від зазіхань зовнішніх агресорів. Армія — це один з основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави, а тому й рівень забезпечення військових має бути відповідним до покладених на них завдань.

Українських воїнів, що захищають народ, з Днем української армії!

Зі святом вітаємо всіх!

Валентин Орлов, заступник директора, доцент:

«Користуючись нагодою, хочу привітати всіх із Днем Збройних Сил України і побажати, щоб наша держава і наш народ мали сильну боєздатну армію, яка здатна захистити національні інтереси України. Сьогодні, як ніколи, спостерігаємо єдність армії і народу, ту єдність, про яку мріяли і якої прагнули, але яка не завжди в нас виходила. Зараз, незважаючи і попри всі негативні моменти того, що відбувається в країні, все ж така єдність є. І це дуже добре».

Дмитро Волков, декан факультету обліку, аудиту та інформаційних технологій:

«Особисто для мене, 6 грудня – це свято тих, хто в цей час захищає наш спокій. І це не гучні слова – це реальність. Вітчизняні Збройні сили за останні роки укріпилися як фізично, так і морально, оскільки значно зросла кількість людей, що їх підтримує і допомагає в цей нелегкий час. 6 грудня – це свято не лише військових, а й волонтерів, сімей військових, а також тих, хто не дочекався своїх рідних з війни. Хочу привітати усіх, хто одяг військову форму та, не шкодуючи сил і здоров’я, сьогодні охороняє мирне небо над нашими головами».

Анастасія Бруханська (рада студентського самоврядування):


«6 грудня весь український народ щорічно відзначає день Збройних сил України. 
Сьогодні, коли Україна в такому становищі, — це свято є дуже особливим для кожного з нас. У глибині душі кожного українця живе козак: воїн, який нічого не боїться! Хочеться висловити вдячність, любов та повагу всім тим, хто захищає спокій українців. Побажати всім військовослужбовцям богатирського здоров’я, незламної волі в подоланні труднощів військового буття, патріотичного духу та звершення всіх мрій і побажань. Вірю в те, що українська армія стане національною гордістю, гарантом стабільності та безпеки України. Ваша мужність і сила здатні подолати будь-які перешкоди на вашому шляху«.« Повернутися

Інформаційні партнери