25 листопада, українці і світ вшановують пам’ять убитих Голодомором 1932-1933 рр.

У Кривому Розі, у всіх його районах, проходять заходи з цього приводу. У Саксаганському районі о 15:00 відбулося покладання квітів до Хреста, встановленому на знак пошани жертв Голодоморів і політичних репресій на території Спасо-Преображенського собору. Жителі міста, вшановуючи пам’ять дорослих, дітей і ненароджених у ті роки, під час панахиди молилися за душі мільйонів українців, які загинули від цього мору, штучно впровадженого на території України політичним керівництвом радянської влади в 30-х роках ХХ століття.

24 листопада біля Пам’ятного знака «Жертвам Голодомору» по вул. Лермонтова о 16:00 зібралися викладачі, співробітники та студентський актив Криворізького економічного інституту, як і інші мешканці нашого міста, на вшанування загиблих у ті страшні роки.

Говорять учасники скорботної події

Геннадій Олександрович Єгоров, колишній співробітник «Криворіжсталі», інституту «Механобрчормет» та інституту «Кривбаспроект»:

«Я сам пережив тяжкі часи голоду після війни в 1947 року. Тоді теж було дуже важко. Мені було 7 років, але я добре пам’ятаю ті черги за хлібом. Мої родичі, які жили у 30-ті роки (а ми тоді проживали у Кримській області, в місті Керчі), зазнали голоду. Там теж був голод, який, практично, був повсюди: і в Росії, і в Україні, і на Кримському півострові. Родичі, які постарше, пам’ятають ті тяжкі часи, коли і за колосок могли посадити в тюрму. Як ми вижили? Ми жили у приморському місті, тож рибою рятувалися. Це полегшувало трохи життя. Але на одній хамсі далеко не дійдеш, хоча це виручало трохи. Щоб хтось загинув із наших від голоду, я не пригадую. А тяжкі часи пережили, коли всі були не напівголодні, а по-справжньому голодні. Будемо сподіватися, що подібне більше не повториться. А пам’ять про тих, хто став жертвами цього явища, звичайно, треба свято берегти. І молодь, і люди нашого поважного віку повинна ходити і поважати подібні заходи«.

Ірина Максимова, заступник декана факультету обліку, фінансів та інформаційних технологій:

«Сьогодні ми разом, нашим інститутом, вшановували пам’ять жертв Голодомору. На мою думку, такі заходи є дуже важливими, тому що історичний досвід (на жаль, інколи трагічний) все ж таки вчить нас бути більш гуманними, щоб не повторити цих помилок у майбутньому«.

Наталя Орел, студентка 1 курсу групи МН-17-1 факультету економіки та управління:

«Я дуже рада, що взяла участь у мітингу щодо вшанування жертв Голодомору. Адже це така подія, про яку не можна забувати. Це наша історія і, на жаль, це відбулося у нас і з нашим народом. І от так просто забути – буде дуже недобре. Шкода, що ми згадуємо про цю подію всього лише раз на рік. Але, звичайно ж, є люди, які пам’ятають про це весь час. Вони і сьогодні допомагають іншим своєю доброчинністю. Такі люди не допустять подібного і щоб таке повторилося знову«.

                                                                   Нагадуємо:

25 листопада, у День пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій, о 16:00 просимо запалити свічку пам’яті.

Цього дня з 15.00 до 17.30 з площі Горького (95 квартал) по проспекту Миру до Пам’ятного знака «Жертвам Голодомору» по вул. Лермонтова пройдуть учасники пішої мовчазної ходи, організованої ВО «Свобода».

А о 20:15 на телеканалі «1+1» відбудеться телевізійна прем’єра канадского фільму «Гіркі жнива» про кохання двох українців у ті трагічні роки.« Повернутися

Інформаційні партнери