18 грудня зібралося багато студентів і співробітників інституту, щоб познайомитися з відомим в Україні художником, іконописцем, засновником кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв, співзасновником та головою Української спілки іконописців Романом Якимовичем Василиком.

Ми побачили лише відео про унікальні ікони із Галичини: колекцію образів власного авторства та роботи його учнів, уважно прослухали розповідь майстра про їхню діяльність, про те, як розписують храми і пишуть ікони,  де вони експонуються.

Виставка вже побувала у культурних центрах Західної України, Італії та Польщі, і цього дня о 15:00 год. у виставковій залі в Центрально-Міському районі відбулося її відкриття. Виставка ікон у Кривому Розі ініційована Криворізькою міською організацією Національної спілки журналістів України, організована за сприяння виконкому Криворізької міської ради і Центру професійної освіти і навчання, До КЕІ запросив пана Романа Василика член Національної спілки журналістів України Степан Петрович Калинюк.

Професор Роман Василик розповів нашим студентам про іконописну творчість в Україні,  про значення ікон у духовному житті людини та суспільства. Довго не відпускали від себе вдячні слухачі майстра. Ставили питання і уважно слухали його відповіді, а потім попросили  сфотографуватися з усіма разом на пам’ять.

На прохання висловити побажання нашим студентам,
пан Роман відповів:

— Я завжди говорю всім і особливо молоді: «Ніколи нічого не бійтеся». Так говорив папа Іоанн ІІ: «Не бійтесь!» Для молоді відкривається багато доріг і вони іноді розгублюються. Найважливіше для них, щоб не боялися вибрати вірну дорогу. Навіть якщо попали не на ту дорогу, з кожної дороги можна знайти вихід».

Говорить Владислав Білий, студент 1-го курсу:

— Я із задоволенням прослухав виступ Романа Василика. Сподобалось. Я теж малюю. Я вчився на художника, закінчив художню школу. Малюю теж ікони. У мене навіть були виставки моїх робіт у Харкові, Дніпрі і Кривому Розі. А як потрапив до КЕІ? Спочатку навчався в іншому вузі, але все-таки вирішив вивчати право і вступив до Криворізького економічного.

Отже, щоб побачити ікони, які привіз пан Роман,
завітайте до міської виставкової зали!

Виставка триватиме до 18 січня.

 

Ось деякі з ікон, експонованих у міській виставковій залі.« Повернутися

Інформаційні партнери