Започатковане 2012 року в Україні поволі приживається свято родини. Допоможімо йому своєю родинною любов’ю, турботою про близьких, теплотою родинних почувань. Роззирнімося, якщо найрідніші поруч, підійдіть, обійміть, приголубте, поцілуйте. Якщо вони далеко, негайно телефонуйте. А ще скажіть кожному як Ви їх любите.
Тоді козацькому роду не буде переводу!!!

Про свято розповідають майбутні журналісти, студенти ФЕУ

Антон Алексанкін:

30 грудня 2011 року був підписаний Указ Президента України № 1209/2011 «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят». З того дня українці святкують Український День родини. Перше його святкування відбулося у 2012.

Важливо пам’ятати наскільки великий вплив сім’я має на життя людей, а також країни. Адже сім’я, сама по собі, є крихітною країною: там є такий собі устрій зі своїми правилами, звичаями та традиціями. У цих умовах виростає дитина, маленький громадянин, яка потім створить свою власну мінікраїну.

Насправді, родина є тією маленькою частинкою, з якої складається ціла держава. Тому благополуччя у сім’ї означає благополуччя у державі. Тому сім’я повинна буди міцною та здоровою. Це означає, що сім’я має складатися з двох люблячих батьків, які будуть піклуватися про майбутніх дорослих та робити все, щоб вони мали найкраще і найщасливіше майбутнє.

Такий день варто провести у колі своїх найрідніших, щоб показати як сильно ви цінуєте їх та той позитивний внесок у ваші особистості і поведінку, який вони вам дали.

Євген Величко:

Дуже часто в сучасних сім’ях через те, що чоловік і дружина протягом дня багато часу приділяють роботі, дітям, телевізору, інтернету і т.д., наодинці подружжя проводять всього близько 4 хвилин на день.

Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу.

У всі часи по відношенню держави, а також по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави — необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.

Історія свята

Після прийняття резолюції Генасамблеєю свято вперше відзначалося 15 травня 1994 року. З того моменту щорічно для цього дня вибирається певна тема, яка покликана привертати увагу суспільства до проблем сім’ї.

Тема дня — традиції

Починаючи з 1996, вказувалися такі теми на день сімей: «Сім’ї — перші жертви злиднів і безпритульності», «Створення сімей на основі партнерства», «Сім’ї: забезпечення і пропаганда прав людини», «Сім’ї для людей будь-якого віку», «Сім’ї: суб’єкти і бенефіціарії розвитку».

З 2001 року: «Сім’ї і добровільна діяльність: зміцнення соціальної згуртованості», «Сім’ї і старіння — можливості і завдання», «Підготовка до десятої річниці Міжнародного року сім’ї та її святкування», «Десята річниця Міжнародного року сім’ї: рамкова програма дій», «Вплив ВІЛ і СНІДу на благополуччя сім’ї», «Мінливі сім’ї: виклики і можливості», «Сім’ї та інваліди», «Батьки і сім’ї: обов’язки і виклики», «Матері і сім’ї: виклики у світі, що змінюється», «Вплив міграції на сім’ї у всьому світі «.

З 2011 року: «Вирішення проблем малозабезпечених сімей і проблем соціальної ізоляції», «Забезпечення балансу між трудовою діяльністю і виконанням сімейних обов’язків на благо сімей і суспільства в цілому», «Сприяння соціальній інтеграції та солідарності поколінь», «Ключова роль сімей в справі досягнення цілей розвитку; Міжнародний рік сім’ї +20», «Чоловіки відповідальні? Гендерна рівність і права дітей в сучасних сім’ях», «Сім’я, здоровий спосіб життя і стійке майбутнє», «Сім’я, освіта і добробут», «Сім’я і інклюзивне суспільство».

Влад Кулєєв:

Слово «родина» походить від кореня «род», «рід», що говорить саме за себе. «Сім’я» має відношення до продовження роду, тобто народження і виховання дітей, яке традиційно вважається основним призначенням створення сім’ї.

Це свято в Україні досить молоде і його відзначають з 15 травня 2012 року. У світі його почали святкувати у 1994, після того, як Генеральна Асамблея ООН у 1993 прийняла постанову про це свято. Цей день прийнято проводити зі своєю сім’єю, хоча він не є офіційним вихідним.

Сім’я – це хранительниця людських цінностей і культури. Вона виховує і формує громадянина і починається його життя. Благополуччя сім’ї є мірилом процвітання країни. Вона забезпечую благополуччя всіх її членів, починаючи з навчання дітей і закінчуючи турботою про літніх людей. Новозеландці вважають, що кожна людина є частиною однієї великої сім’ї, і у цей день кожен може зробити для своєї родини щось особливе. Щасливий союз сім’ї і держави — необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян. Проте сумна статистика свідчить, що багато дітей виховується в неповних родинах, або соціальними сиротами, коли їх батьки їдуть за кордон на заробітки. Таких дітей можна забезпечити грошима, але найбільше їм потрібна любов і тепло сімейного спілкування.

Щороку святкування Міжнародного дня сімей приурочено певній темі. Наприклад: «Сім’я та інклюзивне суспільство», «Сім’я, освіта і добробут», «Забезпечення балансу між трудовою діяльністю і виконанням сімейних обов’язків на благо сімей і суспільства в цілому», «Вирішення проблем малозабезпечених сімей і проблем соціальної ізоляції», «Вплив міграції на сім’ї у всьому світі »,«Сім’я, здоровий спосіб життя і стійке майбутнє».

Так, у 2017 році тема Дня сім’ї – «Родина, освіта та добробут». Тема Дня 2019 року «Сім’ї і заходи по боротьбі зі зміною клімату». За даними ООН, святкування Міжнародного дня присвячено сім’ям, сімейній політиці і проблемам навколишнього середовища.

Дарина Попова:

20 вересня 1993 року Генеральною Асамблеєю ООН було засновано Міжнародний день сім’ї, який відзначається 15 травня і присвячений сім’ям, сімейній політиці і проблемам навколишнього середовища.

Кожного року обирається тема на актуальну проблематику з ціллю привернути увагу суспільства. Проголошення Міжнародного дня сім’ї стимулювало проведенню різноманітних заходів, включно з національними днями сім’ї. В багатьох країнах це дало можливість виокремити надзвичайно актуальні для родини питання. Відповідно до змісту розроблялися програми розвитку, підтримки, зміцнення інституту сім’ї, прав людини та інше. До цього дня також приурочені різні тематичні практикуми і конференції, флешмоби, телепередачі, газетні публікації тощо.

В Україні це відносно нове свято, яке з 2012 року відзначається 8 липня. Тема 2019 року:
«Сім’ї і заходи по боротьбі зі зміною клімату»« Повернутися

Інформаційні партнери