11

18 лютого в Криворізькому економічному інституті відбулася зустріч студентів і викладачів із ветеранами-афганцями.
— Шановні друзі! Сьогодні ми зібралися з нагоди 25-ї річниці виведення радянських військ із Афганістану. Бойові дії в Афганістані продовжувалися з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року. Ця війна тривала дев’ять років, один місяць і 19 днів. Через Афганістан пройшло більше півмільйона воїн
ів. У військах, що знаходилися на території цієї держаки, пройшли військову службу 620 тис. військовослужбовців. Загальні людські втрати радянських збройних сил склали 15 051 чол. За весь період війни в Афганістані пропали безвісти й опинилися в полоні 417 військовослужбовців, з яких під час війни і в післявоєнний час були звільнені і повернулися на Батьківщину 130 чол. Всього в Афганістані загинуло 53 військовослужбовці з Кривого Рогу.

12

Вшановуючи їх пам’ять пропонуємо вам згадати про ті події, — розпочала зустріч художній керівник культурно-освітнього центру Т.М. Колісник.
Почесне право покласти квіти до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам було надане студенткам 2 курсу обліково-економічного факультету Марії Богдан і Катерині Степановій.
15Зі вступним словом перед присутніми виступив керівник військово-мобілізаційної служби інституту Анатолій Пилипович Галіченко. Він розповів про трагічні дні тієї далекої і такої болісної війни. Глядачам було продемонстровано фільм-спогад «Последний солдат», який викликав глибокі переживання і лишив незабутній слід у душі.

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять полеглих. Зворушливим був і ліричний виступ першокурсниці обліково-економічного факультету Дар’ї Клипо, яка виконала пісню Булата Окуджави «До свиданья, мамочка».

9

Перед студентською молоддю виступили й афганці, учасники бойових дій: командир бойової групи, заступник командира взводу Віктор Олександрович Коцюба (наш випускник 1990 року), майор запасу, під час війни лейтенант, начальник зв’язку мотострілкового батальйону Володимир Олександрович Петрусенко, сержант запасу, у воєнні роки заступник командира взводу, командир бойової машини десанту (випускник Криворізького технічного університету) Володимир Григорович Романенко.

Вони розповіли про труднощі, які переживали під час війни, як воювали, як жили. На всі питання, які їм ставила студентська молодь, воїни-афганці дали вичерпні відповіді.

За цю незабутню зустріч щиро подякував шановних гостей директор інституту проф. А.М. Турило. Гостям були вручені подарунки – книги про Криворізький економічний інститут.

Фото В.Бойка.« Повернутися

Інформаційні партнери